top of page

Uygulamalarımız

Tüm Ağrılarda Fizyomete Yanınızda.

masaj

Manuel Terapi

Tıbbın en eski ve klâsik uygulamalarından biri olan manuel terapi, binlerce yıldır uygulanan ve pek çok insanın şifa bulduğu bir tedavi yöntemidir. Halk arasında sıkça merak edilen ve manuel terapi nedir sorusuna yanıt aranan bu yöntem, sanılanın aksine bir masaj ya da alternatif tıp yöntemi değildir. 

Gtos Terapi

Gtos Therapy, kas iskelet sistemi ağrılarını ve spazma bağlı hareket kısıtlılıklarını, fonksiyonel yetersizliğe neden olan ağrı-spazm-ağrı(ASA) kısır döngüsünü, hızlı ve kalıcı olarak çözmeye yönelik, deri altına girmeksizin cilt üzerinden mekanik uyarılar ile etki yaratan bir manuel terapi yaklaşımıdır.

20230531_101718.jpg
Pilates Stüdyosu

Reformer Pilates

Reformer aleti, vagonu ileri geri hareket ettirirken direnç oluşturmak için farklı ağırlıklı yay kombinasyonlarını kullanan yatak benzeri bir çerçeve üzerindedir. Bir reformer aleti kullanarak güçlü kaslar oluşturmaya yardımcı olarak küçük kas gruplarını da hedefleyebileceğiniz anlamına gelir. 

Klinik Masaj

Sağlığın korunması ve iyileştirilmesine yönelik geliştirilen alternatif uygulamalar, tıbbi tedavilerin yanında destekleyici olarak sıklıkla kullanılır. Özellikle son yıllarda popülerliğinde artış görülen bu uygulamalardan bir tanesi de klinik masaj adı verilen, masajın tıbbi amaçlara hizmet edecek şekilde profesyonelleştirilmiş yaklaşımını oluşturur.

skolyoz (1).png
Black and Grey Minimalist Modern Thank You Poster_edited.jpg

Skolyoz Terapisi

Omurganın sağ ya da sol tarafa doğru eğrilmesi ile karakterize olan skolyoz, günümüzde yaygın olarak görülen ortopedik bir problemdir. Hareket kabiliyetinin kısıtlanması ve hastalığın çeşitli semptomları nedeniyle kişiler günlük hayatlarında sıkıntı yaşayabilmektedir.

Egzersiz Danışmanlığı

Egzersiz danışmanlığı kişilere özel olarak sağlanır. Böylece yaşam kalitesinin yükseltilmesi, fiziksel aktivitelerin bilinçli yapılması, mevcut hastalıklar doğru egzersizle çözüm bulunması gibi amaçlara sahiptir.

Egzersiz
Kinesiyoloji Bantlama

Bantlama Uygulamaları

Eklem hareketliliğini kısıtlamayan Kinosiotape (bantlama tedavisi) genellikle spor yaralanmalarında fizik tedavi uzmanları ve fizyoterapistlerin sıkça başvurduğu tedaviler arasında yer alıyor. Son derece esnek, cilde uyumlu ve hafif olan bu bantların kullanımı kan ve lenf dolaşımını destekliyor. 

Fasyal Distorsiyon Model

Fasyal Distorsiyon Modeli (FDM) bedende oluşan rahatsızlıkların kaynağını 6 temel fasyal distorsiyonunun (bağ dokusunda meydana gelen şekil değişikliklerinin) bir veya birkaçının oluşmasının sonucu olarak görmektedir.

Düşük Dorsal Testi
Kayropraktik Tedavi

Kayropraktik

Kayropraktik, sinir sistemini düzenlemek amacıyla omurga, kemik ve kaslara müdahale etme yöntemidir. Genel hedef omurgada var olduğu düşünülen oynamaları ortadan kaldırmaktır.

Graston

Graston Tekniği, alet destekli yumuşak doku mobilizasyonu olarak bilinen bir manuel tedavi şeklidir. Graston masajı, vücudun farklı bölgeleri için özel olarak tasarlanmış titanyum kaplı çelik çubuklar kullanılarak yapılır. Cildi nazikçe kazıyan çeşitli manuel terapi yaklaşımlarından biridir.

graston_1-1024x683.webp
bottom of page